Spring til indhold

HearHEAR er et dedikeret podcastbureau og producent med rødder i den københavnske asfalt. Vi arbejder med lyd i hele landet. Vores mission er at producere podcasts af højeste kvalitet, der skaber værdi for dine lyttere.

Med os som podcastbureau får vi sammen dit budskab og din historie til at skille sig ud fra mængden og blive hørt i en podcastverdenen. Det er vores vision at vække din historie til live på en måde, der engagerer og tryllebinder din målgruppe.

CEO & Kreativ chef, Anders Guldberg, har mere end 10 års erfaring fra medicinalindustrien, hvor han har arbejdet med markedsføring på tværs af alle kanaler.  

 Er du nysgerrig? Så tjek vores portfolio og få inspiration til, hvordan din podcast kan se ud!

Vores strategi

 Hos hearHEAR har vi haft den samme strategi i fem år. En strategi, der egentlig er alt for simpel til den virkelige verden. En strategi på kun 4 ord, hvoraf det ene ord endda er understreget. Nu kan jeg ikke trække den længere… Strategien er:

Vi laver kun podcasts

podcastproducer
Anders Guldberg
CEO & Kreativ Chef

Vi laver podcasts, der sigter efter at være bedre end alle de andre podcasts derude.

Vi arbejder indenfor alle brancher ud fra devisen “vores kunder ved en hel masse om indhold og deres branche – vi ved en hel masse om, hvordan historier og viden bedst formidles i en podcast”, så lytteren får en formidabel lytteoplevelse og ikke slukker på grund af dårlig lyd.

Men (der er altid et men…) vrider du armen om på ryggen og tvinger os til at vælge niche, indrømmer vi med stolthed i stemmen, at vi er bedst og størst indenfor lyd om sundhed og sygdom.

Teamet

IMG_6949

Anders Guldberg

ceo & Kreativ chef

anders@hearhear.nu


Facebook


Linkedin

IMG_6984 (1)

Anette Lilleøre

Podcastjournalist

anette@hearhear.nu

IMG_6939

Kasper Møller

Lyddesigner og Klipper

kasper@hearhear.nu


Linkedin

IMG_6966

Katrine Capion-Kolstrup

Konceptudvikler og vært

IMG_6959

Anne Ladegaard

Projektmedarbejder

anne@hearhear.nu

IMG_6968

Sofie Brogaard Schmidt

Studentermedhjælper. Studerende KANDIDAT I JOURNALISTIK, AARHUS UNIVERSITET

sofie@hearhear.nu



Maren Lemb

Studerende praktikant, Bachelor i litteraturvidenskab

maren@hearhear.nu

hearHEAR 

Lydens Hus
Gammel Kongevej 11-13, 4. sal
1610 København K
DK
Tel.: +45 42 95 20 35
CVR: 33 22 63 22
E-mail: anders@hearhear.nu


Facebook-f


Linkedin-in


Instagram